Kırmızı Diş Estetiği

kirmizi-dis-estetigi-tedavisi-dis-tedavileri

Daha estetik bir gülüş ve daha estetik bir diş görünümünü yakalamak için günümüzde pek çok yöntem uygulanıyor. Bunlardan biri de kırmızı estetik ya da kırmızı diş estetiği olarak adlandırılan metot. Güzel bir gülüş için sadece düzgün dişler yeterli olmayabilir. İstenen görünümün elde edilmesi için diş etlerine de müdahale edilmesi gerekebilir. İşte bu durumda kırmızı estetik yöntemleri uygulanır.

Kırmızı Diş Estetiği Nedir?

Diş etlerine, dişlere zarar vermeyecek şekilde müdahale edilmesi işlemine kırmızı diş estetiği denir. Bu yöntem genellikle gülüş esnasında dişetlerinin olağandan fazla görülmesi halinde uygulanır. Böyle bir durumda dişetleri kesilerek kısaltılır ve dişlerin daha fazla ön plana çıkması sağlanır.

Kırmızı Diş Estetiği Nasıl Yapılır?

Kırmızı diş estetiği genellikle iki şekilde uygulanır. Bunlardan biri dişetlerinin kesilerek kısaltılması, diğeri ise dişetlerinin kesilerek başka bir bölgeye uygulanmasıdır. Gülüş esnasında fazla görülen dişetleri hekim tarafından kesilir. Ancak dişeti çekilmesi gibi durumlarda da bu yöntem uygulanır. Böyle bir durumla karşılaşıldığında, gülüş esnasında görülmeyen bir bölgeden kesilen dişeti, diş çekilmesi nedeniyle açılan dişin üzerine uygulanır. Bu da kırmızı diş estetiği uygulamalarından biridir.

Kırmızı Diş Estetiği Ne Zaman İyileşir?

Bu estetik müdahale hasta için zorlayıcı değildir. Yapılan uygulamalar ile müdahale edilecek dokuda geçici his kaybı meydana gelmesi sağlanır ve hastanın herhangi bir acı ya da ağrı hissetmesi önlenir. İyileşme süresi yapılan müdahaleye bağlı olarak değişmektedir. Bu süre genellikle bir haftadır. Ancak hastalık taşıyan, kabaran ya da ender rastlanan bir durumla karşılaşılan dişetleri daha ciddi bir müdahaleyi zorunlu kılar. Bu tür durumlarda ise iyileşme süresi bir buçuk-iki haftaya kadar uzayabilir.

Dişeti Hangi Yöntemle Kesilir?

Kırmızı diş estetiklerinde dişetleri klasik yöntem ve lazer yöntemi olmak üzere iki farklı yöntemle kesilir. Her iki yöntemin de iyileşme süresi aynıdır.

Bu sitede verilen bilgiler tanısal,teşhis veya tıbbi öneri amaçlı olmayıp, bilgilendirme amaçlıdır, sonuçları için hiç bir sorumluluk kabul edilemez. Tedavi edilmesi gereken bir hastalığınız var ise veya olduğunu düşünüyorsanız, konusunda uzman bir hekime başvurunuz. www.onurozturk.com 'da verilen bilgiler hekim muayenesi yerine geçmez. Diş hekimi Onur Öztürk’ e ait olan www.onurozturk.com internet sitesinin tüm hakları saklıdır. Sahibinin izni olmadan siteden hiçbir kopya yapılamaz. Kopyaların kullanımından dolayı sorumlu tutulamaz.