Gülüş Tasarımı

Estetik bir gülüşe sahip olmak kuşkusuz herkesin hayalidir. Ancak dişlerin renginden görünümüne, diş etlerinin uzunluğundan kalınlığına kadar pek çok etmen gülüşün görünümünde belirleyici olur. Bu nedenle gülüş tasarımı uygulaması ile kişinin hayal ettiği gülüşe kavuşması sağlanır. Peki gülüş tasarımı nedir ve kimler gülüş tasarımı yaptırabilir?

Her Gülüş Tarzı Kişiye Kazandırılabilir mi?

Gülüş tasarımı hem hekimlik hem de sanatsal bir bakış açısı kullanılarak yapılan müdahaleler ile kişiyi hayal ettiği gülüşe kavuşturur. Ancak gülüş tasarımı yaptıranların ya da yaptırmak isteyenlerin kendilerine en uygun gülüşe sahip olacaklarını bilmeleri gerekir. Herhangi bir fotoğrafta yer alan gülüşün hekim tarafından yapılan uygulamalar ile kişiye kazandırılması mümkün değildir. Gülüş tasarımı, kişinin sadece kendi yüz hatlarına ve ağız yapısına göre daha estetik bir gülüş kazanmasını sağlar.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Kişiye en uygun gülüşün tasarlanması için uygulamaya geçmeden önce yüzün hangi geometrik şekle uyduğu tespit edilir. Ardından yüz hatlarına uygun diş görünümü belirlenir. Öncelikle dişlere müdahale edilir ve bitiş noktası üzerinde çeşitli uygulamalar yapılarak dişlerin istenen formu alması sağlanır. Şayet gerekirse daha sonra dişetlerine de müdahale edilir. Dişlerin istenen uzunluğa kavuşması için kırmızı diş estetiği ve benzeri yöntemler kullanılarak dişetlerinin diş ve yüz yapısı ile uygun bir form alması sağlanır. Diş temizliği ve diş beyazlatma gibi yöntemler ihtiyaç doğrultusunda uygulamaya alınarak daha sağlıklı dişlere ve gülüşe sahip olunması sağlanır.

Kimler Gülüş Tasarımı Yaptırabilir?

İsteyen herkes gülüş tasarımı yaptırabilir. Bunun için uzman bir hekime başvurarak bilgi alınması gerekir. Gülüş tarzları, çekici gülüş, entelektüel gülüş ve sportif gülüş olmak üzere üç ana başlık altında toplanır. Gülüş tasarımı yapılırken kişinin yüz hatlarına hangi gülüşün daha uygun olduğu saptanır ve bu doğrultuda çeşitli müdahaleler gerçekleştirilir.

Kadınlarda ve erkeklerde gülüş tasarımı farklıdır. Erkeklerde dişler daha düz, diş hatları daha belirgindir. Kadınlarda ise dişlerin köşeleri daha yumuşak döner ve gülüş hattı yukarıya doğru kavis yapar. Bu nedenle erkeklerle kadınlara farklı tasarım uygulanır.

Gülüş Tasarımı

Tedavilerimizden yararlanmak, detaylı bilgi almak ve Dr. Onur Öztürk iletişime geçmek için hemen randevunuzu alın!

Bu sitede verilen bilgiler tanısal,teşhis veya tıbbi öneri amaçlı olmayıp, bilgilendirme amaçlıdır, sonuçları için hiç bir sorumluluk kabul edilemez. Tedavi edilmesi gereken bir hastalığınız var ise veya olduğunu düşünüyorsanız, konusunda uzman bir hekime başvurunuz. www.onurozturk.com 'da verilen bilgiler hekim muayenesi yerine geçmez. Diş hekimi Onur Öztürk’ e ait olan www.onurozturk.com internet sitesinin tüm hakları saklıdır. Sahibinin izni olmadan siteden hiçbir kopya yapılamaz. Kopyaların kullanımından dolayı sorumlu tutulamaz.