İmplant

İmplant, eksik dişlerin tamamlanması için uygulanan ve son yıllarda daha fazla tercih edilemeye başlanan yöntemdir. “İmplant nedir?” sorusuna verilebilecek en basit yanıt; “Eksik olan dişin, çene kemiğine yerleştirilen vidalar yardımı ile tamamlanması” olacaktır. Titanyumdan imal edilen bu vidalar çene yapısına herhangi bir zarar vermez.

İmplant Nasıl Yapılır?

Eksik olan dişin hazırlanmasının ardından protez dişi taşıyacak olan vidalar çene kemiğine basit bir cerrahi işlem ile yerleştirilir. Bu uygulamadan üç ay sonra -bu, vidaların çene kemiğine yerleşmesi için ideal süredir- protez diş ya da dişler yerleştirilerek uygulama tamamlanır. İmplant yapılabilmesi için mutlaka yalnızca bir dişin eksik olması gerekmez. Birden fazla dişin eksik olması ya da ağızda hiç diş olmaması durumunda da implant yapılabilir.

Herkese İmplant Yapılabilir mi?

Öncelikle implant diş ameliyatı yapılabilmesi için çene kemiğinin belirli bir kalınlıkta olması gerekir. Ancak günümüz teknolojileri sayesinde, çene kemiğinin yeterli kalınlıkta olmaması halinde bu kemik bazı işlemler ile implant uygulamasına hazır hale getirilebilmektedir. Ancak bu yöntemde hemen diş protezi uygulanamayacağı için gerekli hazırlıkların yapılması daha uzun bir süreci zorunlu kılmaktadır. Bu dönemde hastaların ağız ve diş bakımlarına maksimum seviyede özen göstermeleri gerekir.

Ameliyat Esnasında Acı Hissedilir mi?

Uygulama için yapılması gereken cerrahi müdahale lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Dolayısıyla hastalar uygulama esnasında herhangi bir ağrı, sızı ya da acı hissetmez. Ameliyat sona erdikten sonra aynı gün içerisinde çok hafif bir ağrı hissedilebilir. Ancak hekim tarafından önerilen ağrı kesici ilaç kullanımı ile bu ağrı da ortadan kaldırılır.

İmplant

Tedavilerimizden yararlanmak, detaylı bilgi almak ve Dr. Onur Öztürk iletişime geçmek için hemen randevunuzu alın!

Bu sitede verilen bilgiler tanısal,teşhis veya tıbbi öneri amaçlı olmayıp, bilgilendirme amaçlıdır, sonuçları için hiç bir sorumluluk kabul edilemez. Tedavi edilmesi gereken bir hastalığınız var ise veya olduğunu düşünüyorsanız, konusunda uzman bir hekime başvurunuz. www.onurozturk.com 'da verilen bilgiler hekim muayenesi yerine geçmez. Diş hekimi Onur Öztürk’ e ait olan www.onurozturk.com internet sitesinin tüm hakları saklıdır. Sahibinin izni olmadan siteden hiçbir kopya yapılamaz. Kopyaların kullanımından dolayı sorumlu tutulamaz.