BRAD PITT’İN DİŞLERİ

10 Şub 2021

Merhaba! Ben @unlulerindisleri. Bu hafta dünyanın en yakışıklı erkeklerinden -tabi artık yaş almakla biraz gerilere düşse de- Brad Pitt konuğumuz. Kendisinin en unutulmaz filmi bana kalırsa 1999 yapımı Fight Club.

Bu filmde Tyler Durden’ı canlandıran Pitt sık sık dövüşen karakterinin sağlıklı dişlere sahip olamayacağını düşünerek santral (ön iki) dişlerinin kırık olması gerektiğine karar vermiş. Böylece diş hekimine başvurmuş ve santral dişlerini aşındırtmış. Bu olay tüm kaynaklarda böyle geçse de doğal dişlerini aşındırtmamış tabi ki.

6

Kendisi zaten var olan porselen kaplamalarıyla oynayarak dişlerini bu hale sokmuş. 5.fotoda belli oluyor yansımadan ön ikisinin kaplama olduğu. Çekimler bitince de tekrar düzelttirmiş. Bu arada bu onun film için yaptığı ilk fedakarlık değil, 1993 yapımı Kalifornia filminde de benzer şekilde tek dişini “kırdırmış”

2

Brad’in mesleğine yaptığı bu yatırımlar ona şöhret, başarı ve para olarak geri döndü. Daha önce benzer bir hareketi Jim Carey’in de yaptığını görmüştük. Aslında bunlar başarılı oyuncuların büyük bütçeli yapımlar için uygulamaktan çekinmediği hareketler. Kilo almak/vermek, saçlarını kazıtmak, dişleriyle oynamak onların işinin bir parçası. Fight Club’tan sonra Brad Pitt de Hollywood’un en gözde aktörlerinden biri oldu. Hem mesleğine olan aşkı, hem de kırık dişle bile yakışıklı görünmesiyle bence tam bir yıldız.

Yazar

Benzer yazılar

Gülümseme Tipleri
16 Şub 2021

Gülümseme Tipleri

Kaç çeşit gülüş var ? Farklı gülüş türlerini saymanın kolay olacağını düşündüğünüzü biliyorum. Paylaşacağım bilgiler ışığında gülüş çeşitlerini bir daha değerlendirmek isteyebilirsiniz. 19. yüzyılın...

Robot Smile
27 Oca 2021

Robot Smile

Bu robot, kendi kendine gülmeyi öğreniyor Kendi kendine gülmeyi öğrenen, kaşlarını çatmaya ve makine öğrenimini kullanarak diğer insan yüz ifadelerini taklit etmeye çalışan robot...

Yorum Yaz

Devamını oku:
Antibiyotik Direnci – Çatışmayı Kazanırken Savaşı Kaybediyor Muyuz

Diş aşınması
Diş Aşınması Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kapat
Bu sitede verilen bilgiler tanısal,teşhis veya tıbbi öneri amaçlı olmayıp, bilgilendirme amaçlıdır, sonuçları için hiç bir sorumluluk kabul edilemez. Tedavi edilmesi gereken bir hastalığınız var ise veya olduğunu düşünüyorsanız, konusunda uzman bir hekime başvurunuz. www.onurozturk.com 'da verilen bilgiler hekim muayenesi yerine geçmez. Diş hekimi Onur Öztürk’ e ait olan www.onurozturk.com internet sitesinin tüm hakları saklıdır. Sahibinin izni olmadan siteden hiçbir kopya yapılamaz. Kopyaların kullanımından dolayı sorumlu tutulamaz.