07 Ara 2020

Merhaba! Ben @unlulerindisleri. Bu hafta gündemimiz COVID-19 salgınıyla doluydu malum. Ne yazık ki birçok siyasetçi ve ünlü de pozitif çıktığını açıkladı. Hastalığı ilk başlarda ciddiye almayan ve önlem almakta geciken İngiltere’nin Başbakanı Boris Johnson ve Veliahtı Prens Charles da bu süreci atlattılar. 71 yaşındaki Prens mart ayında 1 hafta kadar İskoçya’daki sarayında izole bir şekilde yaşadıktan sonra iyileşti ve dinlenmeye devam ediyor.

Prens Charles gibi sıkı korunan ve çok iyi şartlarda yaşayan birinde bile çıkması bu işin şaka olmadığını gösteriyor. İyi şartlar derken hiç abartmıyorum, Prens Charles’ın hayat tarzının 16.Louis’e bile şaşaalı geleceğini yazıyor İngiliz basını 🙂

Prens charles

Öyle ki dişlerini bile kendisi fırçalamıyor olabilir. Her sabah gümüş bir kapta duran diş macununu fırçasına uşağının sıktığı bilinen detaylar arasında. Bunun dışında gençken oldukça düzgün ve beyaz olan dişlerine çok fazla önem verdiğini söyleyemeyiz. Zaman geçtikçe aşınan, boyları kısalan ve renkleri oldukça sari bir tona dönen dişlerine herhangi bir estetik müdahale yaptırmamış Prens. O jenerasyon Kraliyet ailesi üyeleri için hiç önemli değil bu tarz şeyler.

Diş macunu dışında Prens Charles’ın ayakkabı bağcıklarının bile ütülendiği, misafirliğe gitmeden önce kendisinin ve eşi Camilla’nın sevdiği/sevmediği yemeklerden oluşan bir listenin ev sahibine gönderildiği, yatılı gidecekse önceden bir kamyon göndererek kendi mobilyalarını ve ortopedik yatağını yerleştirttiği biliniyor.

Prens Charles ve Eşi

Normal hayatta böyle alışkanlıkları olan “Şımarık Prens” lakaplı Charles’ın hasta halini düşünmek istemiyorum. Yere düşen kağıdı alması için uşağını arayan Charles’a şimdi doktor ve hemşirelerden oluşan bir ordu hizmet ediyor olsa gerek. Umarım ki o ve bu hastalıkla boğuşan herkes bir an önce iyileşir. Mecbur olmadıkça evden çıkmamaya devam edelim. Daha güzel günlere uyanmak dileğiyle…

Yazar

Benzer yazılar

Yorum Yaz

Devamını oku:
Çayın Sebep Olduğu Diş Lekelenmesini Süt ile Azaltın

agizdan-nefes-alma-herkesin-bilmesi-gerekenler
Ağızdan Nefes Alma Hakkında Herkesin Bilmesi Gerekenler

Kapat
Bu sitede verilen bilgiler tanısal,teşhis veya tıbbi öneri amaçlı olmayıp, bilgilendirme amaçlıdır, sonuçları için hiç bir sorumluluk kabul edilemez. Tedavi edilmesi gereken bir hastalığınız var ise veya olduğunu düşünüyorsanız, konusunda uzman bir hekime başvurunuz. www.onurozturk.com 'da verilen bilgiler hekim muayenesi yerine geçmez. Diş hekimi Onur Öztürk’ e ait olan www.onurozturk.com internet sitesinin tüm hakları saklıdır. Sahibinin izni olmadan siteden hiçbir kopya yapılamaz. Kopyaların kullanımından dolayı sorumlu tutulamaz.