Sanal Ayna ile Gülüş Tasarımı

Ivosmile uygulaması
08 Kas 2019

Ivoclar Vivadent diş hekimliği firması, estetik diş hekimliği işlemlerine yönelik Ivosmileadında bir uygulama başlattı. Bu arttırılmış gerçeklik (Artificial Intelligence) uygulaması sayesinde, hastalar yaptıracakları işlem sonucunda yeni gülüşlerinin nasıl görüneceğini anında görebiliyorlar.

Diş hekimleri ‘AI’ (arttırılmış gerçeklik) yazılımını kullanarak, hastalarına estetik diş tedavisi sonucunda nasıl görüneceklerini ilk randevularında gösterebiliyorlar.

Uygulama için bir tablete hastanın görüntüsü anlık yükleniyor ve burada farklı diş kalıpları ve renk yelpazesine göre kişinin diş şekli ve rengi gibi çeşitli özelliklerinde değişiklikler yapılır.

Doğal dişlerin şekli değiştirilmeden sadece rengiyle oynanarak, beyazlatma işlemi sonucu da görülebilir ve bu sayede hastalar kendilerine uygun, ideal beyazlık derecesine anında karar verebilirler.

 

İlham Veren Değişiklikler

 Uygulamadaki seçenekler sayesinde yapılacak tüm değişiklere hastalar karar verir ve böylece kendilerine en uygun gülüşü seçebilirler.

Bu sanal görüntü ve videolar, hastaların tedavi aşamaları ve sonucunu net bir şekilde görmesine yardımcı olur. Böylece gerçekten bir estetik tedaviye başlamak isteyip istemediklerine karar vermeleri kolaylaşır.

Hastalar gülüşlerinin önce ve sonrasını, “sanal bir aynaya”dan görerek, dişlerine işlem yapılmadan herhangi bir estetik tedaviye başlayıp başlamamaya karar verebilirler ve eğer başlayacaklarsa nasıl bir görünüm istedikleri konusunda bu uygulama onlar için ilham verici olur.

Gülüş tasarımı ve uygulamaları konusunda günümüzde bir çok diş hekimliği uygulaması olsa da, hiç birisi Ivosmile gibi anlık güncel görüntü üzerinde direct ve müdehale olmadan gülüşü simüle etme özelliğine sahip değildir. Bu da hem hastaların hem de diş hekimlerinin tahminleri dışında daha güzel gülüşleri ve diş estetiği sonuçlarını görmelerine, tahmin etmelerine yardımcı olur. Bunların hayata sokulması içinse diş hekiminin diş estetiği konusundaki tecrübesi ve bilgisi, seramistin tecrübesi devreye girmektedir.

Yazar

Diş hekimi Onur Öztürk

Diş Hekimi - Plusdent

Benzer yazılar

Devamını oku:
Amerikalılar Niçin Bu Kadar Gülüyor?

Öğünler Arasında Dişlerimi Nasıl Temiz Tutarım?

Kapat
Bu sitede verilen bilgiler tanısal,teşhis veya tıbbi öneri amaçlı olmayıp, bilgilendirme amaçlıdır, sonuçları için hiç bir sorumluluk kabul edilemez. Tedavi edilmesi gereken bir hastalığınız var ise veya olduğunu düşünüyorsanız, konusunda uzman bir hekime başvurunuz. www.onurozturk.com 'da verilen bilgiler hekim muayenesi yerine geçmez. Diş hekimi Onur Öztürk’ e ait olan www.onurozturk.com internet sitesinin tüm hakları saklıdır. Sahibinin izni olmadan siteden hiçbir kopya yapılamaz. Kopyaların kullanımından dolayı sorumlu tutulamaz.