01 Eki 2014

Çinli bir çocukta, kendisini vampir gibi gösteren 2 adet çok keskin ön diş bulunuyor. Anne Wang Hui, 16 yaşındaki oğlu Wang Penkfei’yi bazı sağlık testlerini yaptırmak için yerel bir hastaneye götürdü. Çin’in güneybatısındaki Chongqing bölgesinden olan genç çocuk doğduğunda çok az saçı ve 2 adet keskin ön dişleri çıkmıştı. Anne Wang Hui, oğlunda bulunan bu tuhaf köpek dişleri göstermek için sayısız hastaneye götürdü. South West Hastanesindeki doktorlar, gencin ancak bir yetişkin olduğu zaman ameliyat olabileceğini belirttiler.

Bu bozuk dişleri çözümlemenin maliyeti yaklaşık 7000 pound. Wang Hui, oğlunun yaşıtlarından gitgide daha çok uzaklaştığını ve kendisi hakkında dedikodu yapan ya da kendine bakan sınıf arkadaşlarına saldırmaya başladığını söylüyor. Wang Pengfei durumundan dolayı çok utanıyor ve fotoğraf vermeyi reddediyor. Üzüntülü anne, oğlunun yavaş yavaş diğer çocuklardan farklı olduğunu anladığını ve hiç arkadaşı olmadığını söylüyor.

Dişlerle ilgili kalıtsal bozuklukların bazıları ergenlik çağına gelene kadar çözülemeyebiliyor, bu tip durumlarda mutlaka bir psikolok desteği alarak ilerlemk faydalı olacaktır, ayrıca genetik durumlar dışında hamilelik sürecinde annenin genel sağlığına dikkat etmesi ve özellikle bu süreçte “diş eti hastalığı” olan annelerin erken doğum ve başka riskleri almamaları için diş tedavilerini mümkünse hamilelik öncesinde yaptırmalı ve takiplerini aksatmamalıdırlar.

Yazar

Diş hekimi Onur Öztürk

Diş Hekimi - Plusdent

Benzer yazılar

Yorum Yaz

Devamını oku:
Diş Dolgusu Ne Zaman Değiştirilir
Diş Dolgusu Ne Zaman Değiştirilir? Diş Dolgusunun Ömrü Ne Kadardır?

Yaz Tatili Öncesi Diş Beyazlatma

Kapat
Bu sitede verilen bilgiler tanısal,teşhis veya tıbbi öneri amaçlı olmayıp, bilgilendirme amaçlıdır, sonuçları için hiç bir sorumluluk kabul edilemez. Tedavi edilmesi gereken bir hastalığınız var ise veya olduğunu düşünüyorsanız, konusunda uzman bir hekime başvurunuz. www.onurozturk.com 'da verilen bilgiler hekim muayenesi yerine geçmez. Diş hekimi Onur Öztürk’ e ait olan www.onurozturk.com internet sitesinin tüm hakları saklıdır. Sahibinin izni olmadan siteden hiçbir kopya yapılamaz. Kopyaların kullanımından dolayı sorumlu tutulamaz.