13 Haz 2014

Güzel bir gülüş için, sadece düzgün dişlere sahip olmak yeterli olmayabilir. Öyle ki bazı durumlarda, istenen görünümün elde edilebilmesi için diş etlerine de müdahale etmek gerekebiliyor. Günümüzde insanların daha estetik bir gülüşe sahip olmak için başvurduğu pek çok yöntemden bir tanesi olan pembe estetik uygulaması da bu noktada devreye giriyor.

Pembe Estetik Nedir?

Basit bir şekilde tanımlamak gerekirse, diş etlerine estetik amaçlı müdahale edilmesi işlemine pembe estetik, ya da pembe diş estetiği denir. Bu yöntem genellikle gülüş esnasında diş etlerinin olağandan fazla görülmesi halinde uygulanır. Amaç, dişlerin daha fazla ön plana çıkartılmasıdır.

 

Pembe Diş Estetiği Nasıl Yapılır?

Pembe diş eti estetiği, fazlalık diş etlerinin kesilerek kısaltılması -gerekli görüldüğünde de başka bir bölgeye aktarılması- ile uygulanır. Gülüş esnasında fazla görülen diş etleri hekim tarafından kesilir, böylelikle daha fazla diş alanı ortaya çıkartılmış olur. Diş eti çekilmesi gibi durumlar ile karşılaşılması halinde de, gülüş esnasında görülmeyen bir bölgeden kesilen diş eti, diş çekilmesi nedeniyle açılan dişin üzerine aktarılır. Kesim işlemi cerrahi aletler ya da lazer uygulaması ile yapılabilir.

 

Ne Zaman İyileşir?

Bu estetik müdahale hasta için zorlayıcı değildir. Lokal anestezi ile, müdahale edilecek alanda geçici his kaybı meydana gelmesi sağlanır ve bu sayede hastanın herhangi bir acı ya da ağrı hissetmesi önlenir. İyileşme süresi, yapılan müdahaleye bağlı olarak değişebilmektedir. Bu süre genellikle bir haftadır. Ancak hastalık taşıyan, kabaran ya da ender rastlanan bir durumla karşılaşılan diş etleri daha ciddi bir müdahaleyi zorunlu kılar. Bu tür durumlarda ise iyileşme süresi uzayabilir.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Pembe Diş Eti Estetiği

Tedavilerimizden yararlanmak, detaylı bilgi almak ve Dr. Onur Öztürk ile iletişime geçmek için hemen randevunuzu alın!

Yazar

Diş hekimi Onur Öztürk

Diş Hekimi - Plusdent

Benzer yazılar

Yorum Yaz

Devamını oku:
Kalıcı Bir Etki İçin Gülümseyin

Diş Hassasiyetine Karşı Çözümler

Kapat
Bu sitede verilen bilgiler tanısal,teşhis veya tıbbi öneri amaçlı olmayıp, bilgilendirme amaçlıdır, sonuçları için hiç bir sorumluluk kabul edilemez. Tedavi edilmesi gereken bir hastalığınız var ise veya olduğunu düşünüyorsanız, konusunda uzman bir hekime başvurunuz. www.onurozturk.com 'da verilen bilgiler hekim muayenesi yerine geçmez. Diş hekimi Onur Öztürk’ e ait olan www.onurozturk.com internet sitesinin tüm hakları saklıdır. Sahibinin izni olmadan siteden hiçbir kopya yapılamaz. Kopyaların kullanımından dolayı sorumlu tutulamaz.