26 Mar 2020

Yine ilginç bir içerikle karşınızdayım 🙂 Jim Carrey 90’lı yıllardan beri absürt komedi filmleriyle sevgimizi kazanan bir aktör. Çocukluğumuzda TV’de defalarca gösterilen Maske, The Truman Show gibi filmlerini hiç kaçırmadan izlerdik. Bu filmlerin en ünlülerinden biri de Salak ile Avanak. Filmde adı üstünde çok salak iki adamdan birini canlandıran Carrey’nin ön iki dişinden birinin kırık olduğunu görüyoruz.

Bu diş olayı film için planlanmış gibi görünse de aslında Jim Carrey’nin doğaçlama verdiği bir karar. Nasıl mı? Jim Carrey ve yardımcı yönetmen çekimlerin başlamasından 1 gün önce oturup bira içerlerken Jim bu karaktere bir farklılık katmak gerektiğini söylüyor ve bira kapağını dişiyle açmaya çalışarak dişinin ucunu kırıyor.

Korkmayın, bu zaten doğal dişi değil, okul yıllarında yaşanan bir kaza sonucunda yapılan bir dolgunun kırılmasından ibaret. Filmden sonra diş eski haline getiriliyor. 2014 yılında çekilen 2.filmde ise bu diş yine aynı şekilde kırık yapılmış. Bu da demek oluyor ki Jim Carrey’nin filmdeki karakteri Lloyd 17 yıl boyunca kırık dişle gezmiş. Bir dişle nasıl karakterin hikayesine katkıda bulunulur sorusuna güzel bir örnek:)

Jim Carrey şu anda porselen lamina dişleriyle hayatına devam ediyor. Oyuncular film çekimleri için yeri geldiğinde 20 kilo alıyor, saçlarını kazıttırıyor, saatler süren plastik makyajlar yaptırıyorlar. Gerektiğinde dişlerini kırmak da onların işlerinin bir parçası. Ancak böyle şeyleri kendilerinin değil, diş hekimlerinin kontrollü olarak yapması tercihimizdir 🙂 Sizin en sevdiğiniz Jim Carrey filmi nedir?

Sevgiler,

@unlulerindisleri

Yazar

Diş hekimi Onur Öztürk

Diş Hekimi - Plusdent

Benzer yazılar

Yorum Yaz

Devamını oku:
Florürlü Diş Macunları

Mükemmel Bir Gülüş İçin 6 Kolay Yöntem

Kapat
Bu sitede verilen bilgiler tanısal,teşhis veya tıbbi öneri amaçlı olmayıp, bilgilendirme amaçlıdır, sonuçları için hiç bir sorumluluk kabul edilemez. Tedavi edilmesi gereken bir hastalığınız var ise veya olduğunu düşünüyorsanız, konusunda uzman bir hekime başvurunuz. www.onurozturk.com 'da verilen bilgiler hekim muayenesi yerine geçmez. Diş hekimi Onur Öztürk’ e ait olan www.onurozturk.com internet sitesinin tüm hakları saklıdır. Sahibinin izni olmadan siteden hiçbir kopya yapılamaz. Kopyaların kullanımından dolayı sorumlu tutulamaz.