Ağız ve Diş Tedavileri Hakkında Merak Ettikleriniz

18 Kas 2014

Ağız ve diş tedavileri hakkında merak ettiklerinizi aşağıdaki başlıklara tıklayarak öğrenebilir, sayfanın altındaki “Randevu Al” kutucuğu üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz. Mümkün olan en kısa zamanda size geri dönüş yapacağım.

Diş Beyazlatma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

“Ofis tipi diş beyazlatma” iki şekilde yapılabilir. Diş hekimi güçlü bir beyazlatma jelini tek başına veya lazerle birlikte kullanır. İkisiyle beraber diş hekimi dişinizi plaktan arındırmak için ,önce dişlerinizin yüzeyini temizler. Daha sonra genellikle peroksit bazlı bir diş beyazlatma jeli sürülür beyazlatma sürecine yardımcı olması için ışık yardımıyla kullanılır.

Diş Tedavilerinde Kullanılan Yatıştırıcı ve Anestezi Çeşitleri

Diş hekimine giden çoğu insan streslidir ve genelde de aynı şeyden korkarlar: “Acı”.
Günümüzde kullanılan yatıştırıcı ve anestezi çeşitleri her zaman olduğundan daha konforlu bir deneyim sunmaktadırlar. Topikal jeller ve bilgisayar destekli enjeksiyon sistemleri sayesinde uyuşturucu iğnenin acısı bile azaltılabiliyor.

Estetik Diş Hekimliği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Herkes mükemmel bir gülümsemeye sahip olmak ister, fakat herkes şanslı olmayabiliyor. Ortodontik tel takması gerekmemiş şanslı insanlardan olduysanız da sigara ve kahve gibi alışkanlıklarla oluşan lekeler, kırıklar ve genel kirli bir görünüş ortaya çıkabilmektedir.
Geçmişte yılda 1-2 defa diş temizletmek hariç dişin görünüşünü düzeltmek için yapılabilecek çok şey yoktu.

Diş Hekimine Gitmeniz Gereken Acil Durumlar

Dişte veya diş etlerinde oluşan bir hasar yok sayılmamalıdır çünkü sinirler veya kan damarları hasar almış olabilirler ve bu da enfeksiyon kapma riski oluşturabilir. Eğer enfeksiyon tedavi edilmezse baş veya boyuna yayılarak ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Hatta bazı durumlarda tüm vücut sağlığımızı tehdit edebilir. Dişteki bir yaralanmada tedavi çok önemlidir. Hasar görmüş dişin tedavi olması yapılacak en önemli şeydir.

Ağız ve Diş Tedavileri

Tedavilerimizden yararlanmak, detaylı bilgi almak ve Dr. Onur Öztürk ile iletişime geçmek için hemen randevunuzu alın!

Yazar

Diş hekimi Onur Öztürk

Diş Hekimi - Plusdent

Benzer yazılar

Yorum Yaz

Devamını oku:
Fissür Örtücüler (Fıssur Sealant)

Diş Beyazlatma

Kapat
Bu sitede verilen bilgiler tanısal,teşhis veya tıbbi öneri amaçlı olmayıp, bilgilendirme amaçlıdır, sonuçları için hiç bir sorumluluk kabul edilemez. Tedavi edilmesi gereken bir hastalığınız var ise veya olduğunu düşünüyorsanız, konusunda uzman bir hekime başvurunuz. www.onurozturk.com 'da verilen bilgiler hekim muayenesi yerine geçmez. Diş hekimi Onur Öztürk’ e ait olan www.onurozturk.com internet sitesinin tüm hakları saklıdır. Sahibinin izni olmadan siteden hiçbir kopya yapılamaz. Kopyaların kullanımından dolayı sorumlu tutulamaz.