14 Eyl 2015

Haydi yüzleşelim-zamanı geri alabilmek için yüzlerce ürün ve işlem var. Losyonlar ve çeşitli karışımlardan cerrahi yöntemlere kadar daha genç ve mükemmel görünmek isteyenler için çareler tükenmiyor. Bunlardan bazıları iyi olmasına karşın, hepsi aynı etkiyi göstermiyor.

Bugün diş hekimleri olarak temelde basit ve bir çok kişiye uygulanabilir, yaşınıza bakmaksızın görünümünüzü belirgin şekilde iyileştirecek olan, daha genç ve daha iyi görünme yollarından birini anlatacağım.

Dişlere uygulanan yaprak porselenlerden (laminate venerlerden) bahsediyorum.

Porselen venerler ( “porselen laminate” veya “yaprak porselen” olarak da adlandırılmaktadır) dişlerin ön ve yan kısımlarına yapıştırılan kontak lens inceliğindeki porselen yapraklardır. Porselen venerler lekesiz, çatlaksız, boşluksuz, mükemmel dişlere sahip olmanızı sağlar. İsteğinize göre bir film yıldızı gülüşü ya da problemli dişlerinizden kurtulup, doğal güzel gözüken gülüşe de sahip olmanızı sağlayabilirler.

Bir düşünün: Film yıldızlarının veya dışarıda iyi görünen ünlülerin her birini düşünün, hiç biraz fazlalıkları olan biri yok mu? Ya da kırışıklıkları? Hatta ağarmış saçları? Tabii ki var.

Sizin de bildiğiniz gibi tüm bu kusurlara rağmen hepsi de çok hoş görünüyorlar. Daha da fazla baktığınızda, tüm o iyi görünümlü ünlülerin ortak bir özelliklerinin olduğunu fark edeceksiniz tabi ki hepsi mükemmel bir gülüşe sahipler.

Dişleriniz ya da gülüşünüz görüntünüzün en önemli unsurlarından birisidir. Genç, yaşlı, zayıf, kilolu iyi bir gülüş hepsinin üstesinden gelebilir. Diş estetiğinin önemini göz ardı etmeyin.

İşte bu yüzden bu makalede porselen venerleri “yeni cerrahi olmayan yüz gerdirme” olarak adlandırdım. Venerler, komplike ve pahalı cerrahi işlemler olmadan, görünüşünüzü belirgin şekilde iyileştirebilirler.

Sevimli bir gülüşten daha fazlası:

Şimdi, bir kavram yanılgısını düzeltelim. Birçok insanın düşündüğünün aksine porselen venerler yalnızca dişlerdeki lekeleri gizlemek amacıyla kullanılmamaktadır. Venerler dişleri beyazlatmaktan çok daha fazlasını yapabilmektedirler. Evet, size doğal bir gülüş kazandırırlar. Fakat aynı zamanda şekilsiz dişleri, küçük aralıkları, çentikleri ve benzeri kusurları gizleyerek gülüşünüzü şekillendirirler. Porselen venerler sizin ağzınıza ve gülüşünüze özel üretilir ve sizin temelli bir parçanız haline gelir. Düzgün bakım yapılacağı ve diş ömrünün normal olacağı varsayıldığında gülüşünüz yıllarca harika görünecektir!

Nitekim bu bahsettiklerimi elde edebilmek için birçok kişi porselen venerleri düşünmektedir. Zaten beyaz bir gülüşe sahip olmalarına rağmen, dişlerindeki şekil bozuklukları sebebiyle istedikleri gibi kocaman gülmekten utanmaktadırlar. Diş hekiminize yapacağınız bir veya iki ziyaret ile bu sorunu çözebilirsiniz.

Porselen Venerler (Yaprak Porselenler) Nasıl ve Neden Uygulanmalı?

Yaprak porselenlerin ve dolayısıyla diş estetiğinin bu kadar iyi sonuç vermelerinin sebeplerini şu şekilde sıralayabiliriz:

İlk olarak, yaprak porselen özel bir yapıştırma işlemiyle diş yüzeyine bağlandığında oldukça güçlü bir materyaldir. Bunun için en popüler kullanılan materyal E.max’dir. Bu özelliği de dişlerin maruz kaldıkları travmalara dayanabilmelerini sağlamaktadır. Yine de, dayanıklılığını korumasının yanında üzerinde çalışılabilir ve şekillendirilebilir bir malzemedir. Porselen ayrıca lekelenmelere karşı dirençli ve bu sayede yıllarca aynı görüntüsünü koruyabilmektedir. Tüm bu özellikleri porseleni ideal kozmetik ürünü haline getirmektedir.

Tıpkı doğal diş minesi gibi porselen de ışığı geçiren bir malzemedir. Yarı saydamlığı sayesinde ışık, içerisinden geçebilmekte ve dişlerinizin gerçek dentin rengi yansımaktadır. Sonuç ise sahte bir “aşırı beyazlık”tan farklı olarak temiz, sağlıklı ve “doğal görünümlü” bir gülüş olmaktadır. Evet, hepimiz beyaz bir gülüş istiyoruz; fakat aradığımız herkesin gördüğünde güneş gözlüklerini aratacak bir beyazlıktan çok doğal görünümlü bir beyazlıktır. Yaprak Porselenler de tam olarak size bunu vadediyor, o mükemmel doğal gülüşü.

Gelelim porselen venerlere sahip olmak için ne yapmanız gerektiğine. Öncelikle, yaprak porselenler konusunda deneyimli ve saygın bir diş hekimi bulun. Çoğu kendini ispatlamış, yenilikleri takip eden diş hekimleri porselen venerler konusunda oldukça deneyimlidirler ve maksimum kolaylık ile uygulamalarını gerçekleştirirler.

Sonrasında, en az iki veya üç randevunuz olacağını bilin. İlk randevuda dişleriniz, porselen bağlantısının sağlanabilmesi için pürüzlendirilerek hazırlanacak ve venerlerin boşluk veya benzeri bozuklukları düzeltebilecekleri şekilde şekillendirilecektir. Sonraki randevuda ise venerlerin prova ve denenmesi, eğer her şey uygun ise dişlerinize bağlantısı sağlanacak ve tüm görüntünüz değişecektir.

Son Olarak…

Porselen venerlerin (Yaprak Porselenlerin) popülaritesinin artması; kolay ulaşılabilir ve fiziksel görünüşü olumlu yönde çarpıcı şekilde değiştirebilmesine bağlıdır. Eğer görünüşünüz için bir şeyler yapmayı planlıyor fakat cerrahi uygulamalardan uzak duruyorsanız, yaprak porselenlere bir göz atmanızda fayda var. Hayatınızı dahi değiştirebilir.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

 

Yazar

Diş hekimi Onur Öztürk

Diş Hekimi - Plusdent

Benzer yazılar

Yorumlar ( 7 )

 • Pingback:Daha iyi bir gülüş için yedi adım | Onur Öztürk

 • esma gören

  Merhaba,

  Porselen venerlerin yaklaşık 10-12 dişe uygulanmasının maliyeti nedir ?

  • Onur Öztürk

   Esma hanım merhaba, porselen venerlerin (yaprak porselenlerin) maliyetlerini hesaplarken diş başına
   fiyatlandırma yapmaktayız. Mevzuat gereği internet ortamında diş estetiği ve yaprak porselen (venerlerin)
   ücretlerini paylaşamıyoruz ama 02122317979 ‘dan bilgi alabilirsiniz, ya da fiyatları email adresinize ilettik.
   Ayrıca uygulama hakkında bilgi almak isterseniz:
   https://www.instagram.com/dronurozturk/
   takip edebilirsiniz.

 • Damla

  Porselen lamina fiyatı nedir?

  • Onur Öztürk

   Damla hanım merhaba, kliniğimizde porselen lamina (yaprak porselen) fiyatları için emailinize bilgilendirme gönderdik.
   Diş estetiği ve tüm porselen fiyatları için regülasyon gereğince internet üzerinden fiyat bilgisi veremiyoruz,
   bunun için e-posta atabilir ya da 02122317979 ‘dan bilgi alabilirsiniz, iyi günler.
   Dr. Onur Öztürk

 • onur

  merhaba dişlerime tel taktırmayı düşünürken diş estetiği konusunu araştırmaya başladığımda lamine porselen daha mantıklı geldi ancak diş estetiği uygulamasında diş kesme yada diş kaybı gibi bir durum oluyormu fiyatlarla ilgili ortalama bir maliyet bilgisin verebilirseniz memnun olurum

  • Onur Öztürk

   Onur merhaba, laminate porselen (yaprak porselenler) dişlerine en az dokunarak yapabileceğimiz estetik işlemlerdir, önerim mutlaka doktorunun gözleminde estetik beklentilerinin değerlendirilmesi olur. Bu minvalde ortodontik tedavi vb seçenekler yerine eğer porselen laminate uygunsa bugün çok az dokunarak ya da bazen hiç dokunmadan (prepless – aşındırmasız) porselen laminate’ler yapılabilir. Porselen lamine, diş estetiği fiyatları, ücret bilgisi için: 05332026080 den bize ulaşabilirsin.

Yorum Yaz

Devamını oku:
Çocuklar İçin Diş Fırçalama İpuçları

Daha Parlak ve Daha Beyaz Dişler İçin Pratik Yöntemler

Kapat
Bu sitede verilen bilgiler tanısal,teşhis veya tıbbi öneri amaçlı olmayıp, bilgilendirme amaçlıdır, sonuçları için hiç bir sorumluluk kabul edilemez. Tedavi edilmesi gereken bir hastalığınız var ise veya olduğunu düşünüyorsanız, konusunda uzman bir hekime başvurunuz. www.onurozturk.com 'da verilen bilgiler hekim muayenesi yerine geçmez. Diş hekimi Onur Öztürk’ e ait olan www.onurozturk.com internet sitesinin tüm hakları saklıdır. Sahibinin izni olmadan siteden hiçbir kopya yapılamaz. Kopyaların kullanımından dolayı sorumlu tutulamaz.