Porselen Kaplamalarımı Beyazlatabilir Miyim

29 Ağu 2014

Porselen kaplamaların beyazlatılabilmesi mümkün müdür? Yoksa kaplamaların daha beyaz olması için onları değiştirmeniz mi gerekiyor?

Porselen kuronlar, venerler ve kompozit dolgular ağız içinden çıkarılamadıkları için beyazlatılmaları ne yazık ki mümkün değildir.

Dişleri beyazlatmak için kullandığımız beyazlatma jelleri sadece doğal dişlerde etki gösteriyor, porselen yüzeylerde beyazlatma etkileri mevcut değildir. Kompozit dolgularda bağlantı yeterince ince ise ufak bir miktar beyazlama gözlenebiliyor.

Daha beyaz görünmeleri için eski porselen kuronların (diş kaplamaların) yenilenmesi gerekir. Bunu diğer dişlerin de beyazlatıldıktan sonra yapılmasında fayda vardır, çünkü diş hekimi yeni restorasyon ile elde etmesi gereken beyazlığı daha rahat saptayabilir. Eski porselenlerin değiştirmeden önce diğer dişlere yapılan diş beyazlatmadan memnun kalıncaya dek en az 1 hafta beklenmesini tavsiye ederim.

Diş Beyazlatma Tedavisi | Onur Öztürk

Yazar

Diş hekimi Onur Öztürk

Diş Hekimi - Plusdent

Benzer yazılar

Yorum Yaz

Devamını oku:
Laminate Veneer

Amerikalılar Niçin Bu Kadar Gülüyor?

Kapat
Bu sitede verilen bilgiler tanısal,teşhis veya tıbbi öneri amaçlı olmayıp, bilgilendirme amaçlıdır, sonuçları için hiç bir sorumluluk kabul edilemez. Tedavi edilmesi gereken bir hastalığınız var ise veya olduğunu düşünüyorsanız, konusunda uzman bir hekime başvurunuz. www.onurozturk.com 'da verilen bilgiler hekim muayenesi yerine geçmez. Diş hekimi Onur Öztürk’ e ait olan www.onurozturk.com internet sitesinin tüm hakları saklıdır. Sahibinin izni olmadan siteden hiçbir kopya yapılamaz. Kopyaların kullanımından dolayı sorumlu tutulamaz.