19 Haz 2014

Dişler zaman içerisinde yıpranır ve tedaviye ihtiyaç duyar. Bu yıpranma bireyin doğumu ile başlar ve yeme-içmenin başlaması ile birlikte daha da gelişir. Bakımı düzgün yapılan dişler ve önemsenmeyen dişler arasında farklar olduğu gibi bu dişler arasında aynı zamanda sağlık açısından da çeşitli farklar vardır. Yapılan tedaviler sonrasında dişlerde küçültme olabilir. Protez kron, tedavi sonrasında ya da başka bir sebebe bağlı olarak küçültülen dişin kaplanması ile yapılır.

Protez Kron ve Köprü | Diş Tedavi Yöntemleri | Onur Öztürk

 

Şekil Bozukluğu Protez İhtiyacını Doğurur

Uygulanan tedaviler ve başka sebeplere -bunların arasında ilk sırada diş dokusunun yetersizliği yer alır- bağlı olarak ortaya çıkan değişiklikler bu protezin kullanılmasına neden olur.Bu yöntem en çok zayıflayan, şekil değiştiren, kırılan ve renk değiştiren dişlere uygulanır. Bu dişlerin tedavisinde mutlak suretle protez kron uygulanmalıdır.

 

Boşlukları Sağlık ile Doldurun

Dişler bakımsız kaldığında tedavi ihtiyacı ortaya çıkar. Ancak yapılan tedavilerde yetersiz kalınca sorunlu dişler mecburen çekilir. Çekilme işlemi sonrasında oluşacak boşluklar diğer dişler için tehlike arz eder. Komşu dişler boşluklara doğru hareket eder ve aynı zamanda bakteriler de bu boşluklara dolmaya başlar.

Bütün bu etkilerin sonucunda kemik erimeleri, çürümeler, estetik sorunlar, hassasiyetler ve çiğnemelerde oluşacak problemler gibi çeşitli sorunlar ortaya çıkar. Bu ve benzeri rahatsızlıkların önüne geçilebilmesi için mutlaka köprü protez uygulanmalıdır.

Ağızda meydana gelen boşluklar tedavi edilmez ise komşu dişlerde mutlaka sorun çıkar ve doldurmak için diğer dişlerden yardım alınır. Bu boşlukların yanındaki dişler küçültülerek destek amacı ile kullanılır ve destek alınan dişlerden bir köprü oluşturularak boşluklar kapatılır.

Daha sağlıklı dişler ve daha güzel gülüşler için diş bakımının zamanında yapılması gerektiğini unutmayın. Sorunlarınızı asla ertelemeyin ve bir uzmandan destek alın.

Kron ve Köprü Protez

Tedavilerimizden yararlanmak, detaylı bilgi almak ve Dr. Onur Öztürk ile iletişime geçmek için hemen randevunuzu alın!

Yazar

Diş hekimi Onur Öztürk

Diş Hekimi - Plusdent

Benzer yazılar

Yorum Yaz

Devamını oku:
Root Cause Belgeseli Hakkında Diş Hekimi Görüşleri

Akıllı diş fırçası
Asla ölmeyecek bir fikir : Akıllı diş fırçası !

Kapat
Bu sitede verilen bilgiler tanısal,teşhis veya tıbbi öneri amaçlı olmayıp, bilgilendirme amaçlıdır, sonuçları için hiç bir sorumluluk kabul edilemez. Tedavi edilmesi gereken bir hastalığınız var ise veya olduğunu düşünüyorsanız, konusunda uzman bir hekime başvurunuz. www.onurozturk.com 'da verilen bilgiler hekim muayenesi yerine geçmez. Diş hekimi Onur Öztürk’ e ait olan www.onurozturk.com internet sitesinin tüm hakları saklıdır. Sahibinin izni olmadan siteden hiçbir kopya yapılamaz. Kopyaların kullanımından dolayı sorumlu tutulamaz.