Hollywood’un En Kötü Dişlerinden Bazen En İyi Karakterler Çıkabilir

03 Mar 2015

“Mükemmel dişler”in yolu, estetik porselenlerden (nam-ı diğer “Hollywood gülüşü”nden) geçebilir. Ancak, mükemmel gülüşlerden daha az mükemmel gülücüklere sahip bir sürü insan var ve bu listenin içinde herkesin bildiği aktörler, ünlüler vs. bulunuyor. Bu listedekilerin çoğuna göre, “gülümsemek” karakterimizin bir parçası. Eğer gülümsemeniz mükemmel değilse ve siz buna aldırış etmiyorsanız bu muhteşem bir şey! Herkes, Hollywood gülüşüne ihtiyaç duymak zorunda değil.

Günümüzde ışık geçirgenliği çok yüksek olan porselenlerle diş estetiğinde güzel ve doğal dişler elde etmek mümkünken, ayrıca uygulanacak olan “Gülüş Tasarımı” ve “Gülüş Dizaynı” ile sizin yüzünüze ve karakterinize, size yakışan bir gülüş tasarlanabilir. Vizajizm adı da verilen modern diş hekimliğinin sunduğu imkanlarla bir başkasında olmayan size özgü doğal ve güzel bir gülüşe kavuşabilirsiniz.

“O kadar mükemmel olmayan ama muhteşem bir şekilde iyi olan” gülüşe sahip ünlü örneklerine bir göz atalım:

John Malkovich:

İnci gibi değiller, mükemmel derecede düzgün de değiller. John’un dişleri korkunç olmamasına rağmen “kırmızı halı”da gördüğümüz diğer mükemmel dişlere benzemiyor; fakat ona çok yakışıyor.

Steve Buscemi:

Steve, “Hollywood gülüşünün en az sevileni” kategorisinin kazananı. Çıkıntılı, renksiz, çarpık ve kırık dişler… Steve, bunların hepsine sahip; ama oynadığı karakterleri düşünün – The Big Lebovski’deki Donnie, Fargo’daki Carl The Sopranos’taki Tony Blundetto… Karakterlerinin gerçek hayatın bir parçası olmasının sebebi, onun eşsiz görüntüsü – ve dişleri, bu görüntüsünün bir parçası.

Mike Tyson:

“Evrenin En Kötü Adamı”, asla unutamayacağınız bir gülümsemeye sahip. Onun gülüşü kayıp dişlerden, yerinden koparılmış dişlerden ve daha fazlasından oluşuyor. Mike’ı Mike yapan da bu. “Demir Mike”ı bir de Hollywood gülüşüyle hayal etsenize?

Viggo Mortensen:

“Yüzüklerin Efendisi” serisinde “Kral” rolüyle tanıdığımız aktörün, günümüz için pek popüler olmayan aralıklı ve koyu dişleri var, tarihi filmlerde oynarken bu görüntüsü kendisine avantaj sağlasa da günlük hayatta temiz gözükmeleri için ciddi bir çaba sarf etmesi gerekir.

Kirsten Dunst:

Örümcek adamdan tanıdığımız Kirsten Dunst, yan kesici dişlerinde hafif bir çarpık ama bir o kadar da hoş görüntüsü olan bir aktris. Bu gülüşünün kendine özgü olduğunu düşünüyor ve değiştirmeyi düşünmediğini de belirtmiş. Karakterinizi yansıtan orijinal bir gülüşünüzü değiştirmemeniz gerekir zaten.

David Letterman:

David Letterman’dan başka daha meşhur “boşluk”a sahip başka bir ünlü tanıyor musunuz? Ondaki boşluk, onun hayatının bir parçası. O boşluk olmadan David’i hayal etmek oldukça zor. Onunla ilgili yapılan her karikatürde bu meşhur boşluğu görebilirsiniz.

Madonna:

Son 20 yılın en etkileyici kadınlarından biri. O bir ikon, popstar, seks sembolü. Seksi, çekici ve gülüşü o kadar da mükemmel değil. Bu, umurunda değil; çünkü o, Madonna!

Bu örneklere baktıkça şunu hatırlayın: Sizi siz yapan şey gülüşünüzdür – mükemmel olup olmaması fark etmez. Eğer gülerken sıkıntılarınız var ve bunlardan mutlu değilseniz, konusunda uzman estetik diş hekimliği ile uğraşan bir diş hekimi ile vizajizm yöntemi ve uygulanacak olan gülüş tasarımı, gülüş dizaynı yöntemleri ile size yakışan doğru gülüşü bulabilir ve bundan keyif alabilirsiniz.

Bu yazılarımızda ilginizi çekebilir:

Yazar

Diş hekimi Onur Öztürk

Diş Hekimi - Plusdent

Benzer yazılar

Yorum Yaz

Devamını oku:
Porselen Dolgu Uygulaması

Diş Hekimi Fobisi (Dentofobi) Nedir
Diş Hekimi Fobisi (Dentofobi) Nedir? Korkunuzu Yenmeniz İçin İpuçları

Kapat
Bu sitede verilen bilgiler tanısal,teşhis veya tıbbi öneri amaçlı olmayıp, bilgilendirme amaçlıdır, sonuçları için hiç bir sorumluluk kabul edilemez. Tedavi edilmesi gereken bir hastalığınız var ise veya olduğunu düşünüyorsanız, konusunda uzman bir hekime başvurunuz. www.onurozturk.com 'da verilen bilgiler hekim muayenesi yerine geçmez. Diş hekimi Onur Öztürk’ e ait olan www.onurozturk.com internet sitesinin tüm hakları saklıdır. Sahibinin izni olmadan siteden hiçbir kopya yapılamaz. Kopyaların kullanımından dolayı sorumlu tutulamaz.