Yaz Tatili Öncesi Diş Beyazlatma

12 Haz 2019

Hepimiz beyaz dişlerle keyifli bir yaz tatil geçirmek isteriz. Peki bu tatil öncesinde nasıl bir diş beyazlatma işlemi yapılması gerektiğini ve nelere dikkat etmemiz gerektiğini biliyor musunuz? Bu yazıda, yaza bembeyaz dişlerle girmek isteyenlerin bilmesi gereken belli başlı konulara kısaca değineceğim.

Diş kliniklerinde uygulanan ofis tipi diş beyazlatma işlemi ile birkaç seansta çok daha beyaz dişlere kavuşmak mümkün ama bu işlemin hemen arkasından özellikle ilk bir hafta renklendirici yiyecek ve içeceklerden uzak durmak gerekir. Bu da eğer tam tatil öncesinde uygulanırsa tatil esnasında çay, kahve, meyve suyu gibi çok tüketilen sıvı içeceklerden uzak durmanız anlamına gelir; yani tatiliniz biraz keyifsiz hale gelebilir. Ayrıca diş beyazlatma işleminin hemen ardından, çok kısa süre de olsa geçici diş hassasiyeti olabilir. Her ne kadar bunun geçmesi en fazla birkaç gün de sürse, tatil öncesinde bu süreci atlatmak daha doğru.

Bazen ofiste yapılan ofis tipi profesyonel diş beyazlatma işlemi tek başına yeterli etkiyi göstermeyebilir ve üzerine ek olarak ev tipi diş beyazlatma işlemi destekleyici olarak önerilebilir. Bu süreci tatilde takip etmek yerine öncesinde çözmek yine daha doğru bir tercih olacaktır.

Profesyonel olarak bir jel ile uygulanan diş beyazlatma işlemi, dişlerin içinde renklenmeye yol açan sıvı ile saf suyun yer değiştirmesini sağlayarak etki eder. Bu mekanizmayı olması gerekenden çok daha hızlı hale getirmek gereksiz diş hassasiyetlerine yol açabilir. Bu yüzden işlemi hemen tatil öncesine sıkıştırmak yerine sürecin doğru etki edebilmesi için daha erken zamanda yaptırmak daha doğru olur. Bir yandan da tam tersi şekilde işlem çok önce yapılırsa ilk başta elde edilen daha beyaz dişlerin parlaklık etkisi zamanla azalabilir.

Diş beyazlatma işlemini tatilinizden birkaç hafta önce yaptırıp sonucunu almak ve etkisi en yüksekteyken tatile çıkmak daha keyifli sonuç verir.

Bu yazılarımız da dikkatinizi çekebilir:

Yazar

Diş hekimi Onur Öztürk

Diş Hekimi - Plusdent

Benzer yazılar

Yorum Yaz

Devamını oku:
Gülmek Sadece Dişlerin Görünmesinden İbaret Değildir

Neden Dişlerimizi Gıcırdatırız

Kapat
Bu sitede verilen bilgiler tanısal,teşhis veya tıbbi öneri amaçlı olmayıp, bilgilendirme amaçlıdır, sonuçları için hiç bir sorumluluk kabul edilemez. Tedavi edilmesi gereken bir hastalığınız var ise veya olduğunu düşünüyorsanız, konusunda uzman bir hekime başvurunuz. www.onurozturk.com 'da verilen bilgiler hekim muayenesi yerine geçmez. Diş hekimi Onur Öztürk’ e ait olan www.onurozturk.com internet sitesinin tüm hakları saklıdır. Sahibinin izni olmadan siteden hiçbir kopya yapılamaz. Kopyaların kullanımından dolayı sorumlu tutulamaz.