Dişleriniz Gelinliğiniz Kadar Beyaz Olsun

02 May 2013

Havaların ısınmasıyla birlikte evlenecek çiftler bir bir nikah tarihi alırken bir taraftan da düğünlerinde kusursuz bir gülüşe sahip olmak isteyenler diş hekimleriyle görüşüp daha beyaz bir gülüşe sahip olmak için tedavi oluyorlar.
Diş Hekimi Onur Öztürk estetik diş hekimliğindeki son teknolojilerinden yararlanıp daha beyaz ve daha güzel bir gülüşe sahip olan gelin ve damat adaylarının nikah masasında beyaz bir gülümsemeyle ‘evet’ demenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtiyor ve bize bu yöntemler hakkında kısaca bilgi veriyor.

Evlenecek olan çiftlerin en çok tercih ettiği tedavi yöntemi nedir?

Evlenecek çiftler arasında en çok tercih edilen yöntem diş beyazlatma yöntemidir. Bu yöntem aslında diğer restoratif metotlara göre daha ekonomik ve zahmetsiz olarak gerçekleştirilebilen bir tedavi yöntemidir.  Bu yöntemde dişlerin yüzeyindeki gözenekli mine yapısında oluşan renkli, organik ve inorganik maddelerin diş beyazlatma jelleri ile giderilir.  Evde ve klinikte olmak üzere iki farklı şekilde gerçekleştirilebilen bu yöntem sayesinde dişlerde 4-6 ton arasıdan bir açılma meydana gelir. Klinikte gerçekleştirilen diş beyazlatma işlemi bir saat kadar kısa bir sürede gerçekleştirilirken evde yapılan diş beyazlatma işleminde kullanılan jelin derişiminin biraz daha  az olmasından dolayı biraz daha uzun süre de gerçekleştirilir.  Evde yapılan diş beyazlatma işleminde hastaya diş hekimi tarafından hastanın dişlerinin ölçüsüne göre verilen kalıplar ve jeller hasta tarafından günde 4-8 saat arasında takılarak gerçekleştirilir.

Hangisi daha iyi?

İki yöntemde diş hekimleri tarafından tavsiye edilmekte ve kullanılmaktadır. Bazı durumlar da ise dişlerin beyazlaması için her iki yönteminde kombine bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Ancak hangi yöntemin sizin için daha uygun olduğuna yine diş hekiminiz karar vermelidir.

Beyazlatma işlemi dişlere zarar verir mi?

Diş beyazlatma işleminin bir diş hekimi tarafından yapılması durumunda dişlere ya da diş etlerine zarar vermediği yapılan araştırmalar da ispatlanmıştır.


Dişlerinin yapısından, şeklinden memnun olmayanlara diş hekimleri ne öneriyor?

Eğer kişi dişlerinin aralıklı olmasından, küçük olmasından kısacası yapısından ve şeklinden memnun değilse onlara porselen laminate vener denilen ince porselen yaprakları önerilir. Estetik diş hekimliğin de kullanılan son teknoloji diyebileceğimiz porselen yapraklar sayesinde dişlerinin yapısı yüzünden gülemeyen, gülüşünü gizlemek zorunda kalanlar bile 4-6 gün gibi kısa bir süre de kusursuz gülüşe sahip olabiliyorlar.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Diş Beyazlatma Tedavisi | Onur Öztürk

Yazar

Diş hekimi Onur Öztürk

Diş Hekimi - Plusdent

Benzer yazılar

Yorum Yaz

Devamını oku:
Diş Fırçası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Pandemi (Covid-19) Döneminde Diş Hekimine Gitmek Güvenli Midir?

Kapat
Bu sitede verilen bilgiler tanısal,teşhis veya tıbbi öneri amaçlı olmayıp, bilgilendirme amaçlıdır, sonuçları için hiç bir sorumluluk kabul edilemez. Tedavi edilmesi gereken bir hastalığınız var ise veya olduğunu düşünüyorsanız, konusunda uzman bir hekime başvurunuz. www.onurozturk.com 'da verilen bilgiler hekim muayenesi yerine geçmez. Diş hekimi Onur Öztürk’ e ait olan www.onurozturk.com internet sitesinin tüm hakları saklıdır. Sahibinin izni olmadan siteden hiçbir kopya yapılamaz. Kopyaların kullanımından dolayı sorumlu tutulamaz.