Diş Beyazlatmayla Öğle Tatilinizden Bembeyaz Dişlerle Dönün…

22 Nis 2013

Gülümseme; karşıdaki kişi üzerinde bırakılan ilk etkidir… Harika bir gülüşe sahip olmanın sırrı; inci gibi bembeyaz sıralanmış dişlerde gizlidir. Ve günümüzde artık öğle tatili operasyonları’nda sararmış dişleriniz bir saatlik basit bir işlemle bembeyaz oluyor. Bleaching yöntemi sayesinde (diş beyazlatma) beyazlamış dişlerinizle siz de bir saat sonra iş yerinize daha mutlu bir insan olarak dönüyorsunuz. Diş muayenehanelerinde bir saat içinde diş beyazlatmak mümkün.

Bembeyaz dişlere sahip olmak için uygulanan diş beyazlatma işlemi (bleaching) özellikle son zamanlarda pek çok kişinin tercihi.

Ofis Tipi Beyazlatma( Bleaching)

Mutlaka diş hekimi kontrolü altında klinik koşullarında yapılması gereken bir işlemdir. Beyazlatma jelinin dişe uygulandıktan sonra bu jelin ultraviyole ışık ya da lazerle aktive edilmesi sonucu dişin içindeki renkli sıvının dişten uzaklaştırılmasıyla elde edilir. Bu işlemde kullanılan etkin madde hidrojen peroksit ya da türevi olan karbamit peroksittir. Ofis tipi beyazlatma işleminde 1 seans ya da 2 seansta istenilen beyazlık genelde sağlanır.

Elde edilen beyazlık 1 senelik periyotlarla kontrolü yapıldığı takdirde 3-4 sene kadar korunabilir. Bu süreç sigara, kahve ve renklendirici gıdaları çok kullananlarda kısalabilir ancak 6 ayda bir yapılacak kontrollerle ve beyazlatma işleminin bir seans tekrarlanmasıyla beyazlığın 3-4 yıl korunması sağlanabilir.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Diş Beyazlatma Tedavisi | Onur Öztürk

Yazar

Diş hekimi Onur Öztürk

Diş Hekimi - Plusdent

Benzer yazılar

Yorum Yaz

Devamını oku:
Dünyanın En İlginç Diş Sergisi!

Tam Seramik Kuronlar

Kapat
Bu sitede verilen bilgiler tanısal,teşhis veya tıbbi öneri amaçlı olmayıp, bilgilendirme amaçlıdır, sonuçları için hiç bir sorumluluk kabul edilemez. Tedavi edilmesi gereken bir hastalığınız var ise veya olduğunu düşünüyorsanız, konusunda uzman bir hekime başvurunuz. www.onurozturk.com 'da verilen bilgiler hekim muayenesi yerine geçmez. Diş hekimi Onur Öztürk’ e ait olan www.onurozturk.com internet sitesinin tüm hakları saklıdır. Sahibinin izni olmadan siteden hiçbir kopya yapılamaz. Kopyaların kullanımından dolayı sorumlu tutulamaz.