Dişleri Beyazlatmak Onları Şeffaflaştırır Mı

22 Ağu 2014

Dişlerini, diş beyazlatma çubukları ile beyazlatan bazı kişiler birkaç yıl sonrasında ön dişlerinde şeffaflık artışı olmasından şikayetçi. Peki gerçekten dişleri beyazlatmak onları şeffaflaştırır mı?

Bu sorunun beyazlatmadan kaynaklandığını düşünmüyorum. Diş beyazlatma sonrasında dişlerde şeffaflaşma olmaz. Olur ise de bu kalıcı değildir. Dişlerinizi belli bazı hareketlerle uç uca gelene dek gıcırdatmanız yüksek bir olasılıktır. Bu durumda dişlerin kesici kenarları köşelerine kadar aşınmaya uğrar ve bu etki prizmatik bir şekilde devam eder. Aşınan kenarlar zayıfladığından o bölgelerde şeffaflaşmış gibi bir görünüm ortaya çıkar.

Bu durumu diş beyazlatma uygularken fark etmiş olmanızın sebebi, diş beyazlatma çubuklarının dişlerinizi beyazlatarak kontrastını yükseltmesidir. Diş hekiminin muayenesi ile dişlerinizi sıkıp sıkmadığınız daha net bir şekilde belli olacaktır.

Dişlerinizi gıcırdatmanızı engellemek ve onları korumak için çözüm gece plağı kullanmaktır. Ayrıca diş gıcırdatma probleminizin kökenine de inmeniz gerekir. En öne çıkan belirtiler uyku apnesi ve strestir; sorun genellikle psikolojiktir.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Diş Beyazlatma Tedavisi | Onur Öztürk

Yazar

Diş hekimi Onur Öztürk

Diş Hekimi - Plusdent

Benzer yazılar

Yorum Yaz

Devamını oku:
Diş Beyazlatma Nedir
Öğünler Arasında Dişlerimi Nasıl Temiz Tutarım?

Kapat
Bu sitede verilen bilgiler tanısal,teşhis veya tıbbi öneri amaçlı olmayıp, bilgilendirme amaçlıdır, sonuçları için hiç bir sorumluluk kabul edilemez. Tedavi edilmesi gereken bir hastalığınız var ise veya olduğunu düşünüyorsanız, konusunda uzman bir hekime başvurunuz. www.onurozturk.com 'da verilen bilgiler hekim muayenesi yerine geçmez. Diş hekimi Onur Öztürk’ e ait olan www.onurozturk.com internet sitesinin tüm hakları saklıdır. Sahibinin izni olmadan siteden hiçbir kopya yapılamaz. Kopyaların kullanımından dolayı sorumlu tutulamaz.