Estetik Diş Tedavileri Sizi 10 Yaş Gençleştirebilir!

03 Eki 2014

Aşık olduğumuz, yeni tanıştığımız veya birlikte çalıştığımız insanlar üzerinde en iyi izlenimi bırakmak veya daha alımlı görünmeyi istemek hepimiz icin çok doğal bir istektir. Bugün bir çok kadın veya erkek daha genç görünmek için estetik ameliyatlara veya kozmetik tedavilere binlerce dolar öderken belki de aradığınız şey diş hekiminizin muayenehanesi kadar yakın olabilir.

Gülüşünüz insanların sizinle ilgili fark ettiği ilk şeylerin başında geliyor .Eğer dişleriniz güzel görünmüyorsa, insanlar üzerinde negatif bir izlenim bırakmanız kaçınılmaz olacaktır. Sararmış, eğri, kırılmış veya eksik dişler sizi sadece daha yaşlı göstermez aynı zamanda daha az çekici de görünürsünüz.

Şu günlerde en popüler diş hekimliği uygulaması diş beyazlatma işlemidir. Muayenehanede veya evde yapılan bu uygulamada, diş hekiminiz dişlerin beyazlığını yoğun bir şekilde açığa çıkaracak solüsyonu dişlerinize uygular ve dişleriniz beyazlamaya başlar. Dişhekiminizden ayrılırken artık güvenle gülümseyebilir ve inci gibi beyaz dişlerinizi gözler önüne serebilirsiniz.

Heyecan verici bir diğer estetik diş hekimliği uygulaması ise porselen venerlerdir. Bu yaprak şeklindeki porselenler, özellikle de estetik görüşü olan dişhekimleri tarafından hünerlendirildiğinde ve kişiye özel hazırlanıp dişlerinize uygulandığında, lekeleri, kırıkları ve çapraşıklıkları gizleyebilir. Genellikle, hastalar güldüklerinde görünen dişlerine porselen vener uygulanmaktadır.

Eğer dişlerinizden biri eksikse, implantlar giderek hesaplı hale gelen en etkili çözümdür. İmplantlar cerrahi müdahale ile çene kemiğine yerleştilir ve üzerine porselen kuron yapılır. İmplantlar güçlüdür, doğal dişler kadar fonksiyoneldir ve eğer iyi bakılırsa yıllarca kullanılır.

Durum ne olursa olsun, estetik diş hekimliğindeki gelişmeler günlük hayatınıza, görünüşünüze ve kariyerinize pozitif etkiler bırakacak. Güzel bir izlenim bırakmanın püf noktası görünüşünüze olan güveniniz ve gülüşünüz başlangıç yapmak için en doğru yerdir.

Estetik diş hekimliği ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi “doktorunuza sorun” sayfasından bana sorabilirsiniz.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Yazar

Diş hekimi Onur Öztürk

Diş Hekimi - Plusdent

Benzer yazılar

Yorum Yaz

Devamını oku:
koronavirüs nedir
Koronavirüs Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Ağız ve Diş Tedavileri Hakkında Merak Ettikleriniz

Kapat
Bu sitede verilen bilgiler tanısal,teşhis veya tıbbi öneri amaçlı olmayıp, bilgilendirme amaçlıdır, sonuçları için hiç bir sorumluluk kabul edilemez. Tedavi edilmesi gereken bir hastalığınız var ise veya olduğunu düşünüyorsanız, konusunda uzman bir hekime başvurunuz. www.onurozturk.com 'da verilen bilgiler hekim muayenesi yerine geçmez. Diş hekimi Onur Öztürk’ e ait olan www.onurozturk.com internet sitesinin tüm hakları saklıdır. Sahibinin izni olmadan siteden hiçbir kopya yapılamaz. Kopyaların kullanımından dolayı sorumlu tutulamaz.