Beyaz Dişler ve Güzel Bir Gülüş İçin Bilmeniz Gerekenler

23 Oca 2015

Güzel ve parlak bir gülüş, sizi yalnızca çekici göstermez, aynı zamanda daha genç gösterir ve insanlarda daha iyi bir izlenim bırakmanızı sağlar.

Almanya’daki Max Planck Enstitüsü’nün yaptığı psikolojik araştırma, gülümsemenin pozitif davranışları artırdığını, güven aşıladığını, hatta kişinin daha genç ve çekici görünmesini sağladığını ortaya koyuyor. İster ilk randevu, ister iş görüşmesi, ister düğün, ister mezuniyet için olsun; en güzel gülüşünüzü ortaya çıkartmak sizi daha çekici hale getirecektir.

Bazen ilk randevunuza ya da iş görüşmenize hazırlanmak için yeterli zamanınız olmayabilir. Böyle durumlarda yapmanız gereken tek şey diş beyazlatmadır ve bunun için iki seçeneğiniz vardır; ya diş beyazlatmak için bir diş hekiminden randevu alırsınız ya da diş beyazlatmaya yarayan ürünler kullanarak bu işi kendiniz yaparsınız.

Diş Hekimleri “Ofis Tipi Diş Beyazlatma” Yapıyor

Son dakikada alınan randevu ile diş hekiminizin yalnızca “hızlı beyazlatma” yapmasına sağlarsınız. Onun yerine, evde kendiniz de dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Ancak tabii ki bir profesyonelin dişlerinizi beyazlatmasının daha etkili olacağını hatırlatmakta fayda var. Çünkü diş hekiminizin kullandığı malzemeler, sizin evde kullanacaklarınızdan daha yoğundur. Örneğin diş hekimleri yüzde 15-35 civarında hidrojen (karbamid) peroksit kullanırken, eczaneden aldığınız ürünlerde bu oran sadece yüzde 3-10 civarındadır. Ayrıca muayenehanede yapılan tedavi sırasında dişlerinize özel bir ışıkla ile beyazlatıcı jelin aktivasyonu hızlandırılıyor. Ofis tipi diş beyazlatma da denilen bu işlem genel olarak 1 saat sürüyor ve son derece başarılı sonuçlar elde ediliyor.

Herhangi bir sebeple diş hekimine gidemiyorsanız evde kendiniz de dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Bu süreç birkaç gün ya da en fazla bir kaç hafta sürer. Etkili bir diş beyazlatma için beyazlatıcı diş macunu ile beyazlatma bantlarını birlikte kullanabilirsiniz.

Kadınlar İçin Makyaj Alternatifi

Dişlerinin daha beyaz görünmesi için kadınların yapabileceği farklı bir şey de var; kendine yeni bir makyaj rutini belirlemek. Örneğin altında mavi tonları bulunan gölgeli rujlar ve bronzlaştırıcılar, dişlerinizin daha beyaz görünmesini sağlar. Her kadın kendi ten ve saç rengine göre bazı tespitlerde bulunup makyajını buna göre yapabilir. Aynı zamanda büyük randevunuzdan önce dişleri lekeleyen her tür içecek ve yiyecekten (çay, kahve, kırmızı şarap, tütün vs.) uzak durun.

Güzel Bir Gülüş Artık O Kadar Pahalı Değil

Binlerce dolarlık gülücükler artık yalnızca zenginlere ya da ünlülere ait değil. Bu gülücükler artık eskisi kadar pahalı da değil. Her geçen gün daha fazla insan dişlerini beyazlatıyor, dişlerini yaptırıyor ve porselen yapraklarla (porselen laminate) kaplatıyor. Eğer düğün, mezuniyet özel bir güne hazırlanıyorsanız ve yeterli zamanınız varsa daha uzun süren (ortalama 1 hafta) bu tür uygulamaları tercih edebilirsiniz.

Bu tür bir uygulamayı tercih ediyorsanız “büyük gün”den en az bir kaç hafta önce bu işleme başlamanızı tavsiye ederiz. İdeal bir gülümsemeye sahip olmak için önce bu alanda uzman bir diş hekimini ziyaret edin. Ona, endişelerinizden ve isteklerinizden bahsedin; ondan bu konu hakkında bilgi alın ve tavsiyelerini dinleyin. Diş hekiminiz sizinle seçenekleri konuşacak ve bir plan çizecektir.

Bu yazılarımız da ilginizi çekebilir:

Diş Beyazlatma | Onur Öztürk

Yazar

Diş hekimi Onur Öztürk

Diş Hekimi - Plusdent

Benzer yazılar

Yorum Yaz

Devamını oku:
Antibiyotikler ve Diş Enfeksiyonları Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Antibiyotikler ve Diş Enfeksiyonları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dişleri Beyazlatmak Onları Şeffaflaştırır Mı

Kapat
Bu sitede verilen bilgiler tanısal,teşhis veya tıbbi öneri amaçlı olmayıp, bilgilendirme amaçlıdır, sonuçları için hiç bir sorumluluk kabul edilemez. Tedavi edilmesi gereken bir hastalığınız var ise veya olduğunu düşünüyorsanız, konusunda uzman bir hekime başvurunuz. www.onurozturk.com 'da verilen bilgiler hekim muayenesi yerine geçmez. Diş hekimi Onur Öztürk’ e ait olan www.onurozturk.com internet sitesinin tüm hakları saklıdır. Sahibinin izni olmadan siteden hiçbir kopya yapılamaz. Kopyaların kullanımından dolayı sorumlu tutulamaz.